Warsztaty z okazji Światowego Dnia Radiologii

data dodania: 19 listopada 2017, 22:08 odsłon: 160

Nasz zespół regularnie podnosi swoje kwalifikacje. Technicy elektroradiologii z Centrum Radioterapii NU-MED oraz Pracowni Diagnostycznych NU-MED uczestniczyli w VII Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii zorganizowanych w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

Organizatorem Warszatów było Polskie Towarzystwo Elektroradiologii.

- Uczestnicy zmagali się dzisiaj w małych grupach z obrazowaniem w CT i aplikacją IMAR, która pomaga w wytłumieniu artefaktów na skanach – wyjaśnia Monika Antonowicz-Szydłowska, szefowa Działu Techników Centrum Radioterapii NU-MED w Elblagu. - Zajęcia poprowadziła dr Ewelina Konstanty.

W programie były też warsztaty z konturowania w radioterapii prowadzone przez mgr. Bartosza Bąka oraz mgr Natalię Chudą. Gościem honorowym spotkania w Poznaniu był Filipe Moura, przedstawiciel Portugalskiego Towarzystwa Elektroradiologii.

- Dzięki takim szkoleniom poszerzamy swoją wiedzę, poznajemy nowe osoby z branży...możemy wymienić się doświadczeniami – dodaje Monika Antonowicz-Szydłowska. Dodatkowo na takich spotkaniach dowiadujemy się o nowinkach technicznych czy też nowych standardach.

W Warsztatach uczestniczyli: Agnieszka Rakowiecka, Katarzyna Kamińska, Paulina Jachimowicz, Anna Andrzejuk, Patrycja Milczanowska, Marzena Suska, Patrycja Gocłowska, Monika Litwin, Joanna Jarzyńska, Marcin Urbanowicz i Monika Antonowicz-Szydłowska.

Kontakt

ul. Królewiecka 146, 82-300 Elbląg
Rejestracja tel. 55 235 89 89 
fax 55 234 04 69
Poniedziałek - Piątek godz. 8.00 - 17.00

Projekt i realizacja © 2015 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy diagnozowanie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz poradni zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr tel. 55 235 89 89.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/